Otváracia doba

Po-Ne: 8.00-21.00

Jedinečná a originálna, tak by sa dala popísať Havajská masáž “Lomi lomi”

Nemusíte ísť práve na Havajské ostrovy, aby ste si dopriali jednu z najviac uvoľňujúcich a relaxačných masáží, ktorá nesie poetický rytmický názov Lomi lomi. Lomi lomi znamená v domorodom jazyku striedavý rytmický (pravidelne sa opakujúci) pohyb, ktorý je ako tanec. Zároveň Lomi lomi znamená nielen pohyb rúk, ale aj akúsi vlnu. A skutočne, keď sa pozriete na maséra, ktorý masíruje, akoby bol na rytme vlny. Telo, ktoré masíruje, akoby sa poddávalo tejto upokojujúcej vlne a pod jej silou sa uvoľňovalo, relaxovalo, liečilo …

Samotný rytmus sa stáva súčasťou vnútorného (uvoľneného) naladenia maséra. Masér môže prechádzať z rýchleho rytmu do pomalého, podľa toho, ako to cíti. „Ak ideme do hĺbky kultúry Havajčanov narazíme na fakt, že mali obrovský kontakt s prírodou. Liečitelia pracovali s ľuďmi na oveľa vyšších (energetických) úrovniach, nielen na fyzickej. Masáž má spirituálny charakter a preto masér by sa mal pri masáži s klientom energeticky spájať. Havajská masáž je len jedna z častí komplexnej starostlivosti o klienta.

Výnimočná je aj v tom, že masér pracuje na dvoch častiach tela naraz. „Môžete súčasne pracovať na sedacom svale a zároveň na ramene. Mozog pracuje tak, že ak dávate podnety z viacerých miest tela naraz, tak to po chvíľke vzdá a dokáže potom relaxovať. Táto masáž preto dokáže dostať človeka do hlbokého relaxačného stavu“ .

„Jej obsahom sú úžasné hlavné a doplňujúce techniky, ktoré sú veľmi odlišné od európskych techník.“ Jej ďalším špecifikom je, že masér pri nej používa väčšie časti rúk – lakte a predlaktia, zároveň spája, prepája jednotlivé časti tela úplne odlišným spôsobom , preto je klientami tak často vyhľadávaná. Čo sa týka prevedenia, môže byť rýchla i dynamická , alebo aj pomalá a relaxačná. Existuje veľa druhov havajskej masáže.

Cena/Trvanie  :  90min / 50eur